מעגלים

שלוש מחשבות על מעגלים לקראת השנה החדשה: מעגלי שיח, המעגלים של גוגל+ ומנדלות. שנה טובה!

מעגלי שיח, אלף שולחנות עגולים

במוצאי שבת, 10 בספטמבר, נפגשו בגן הסוס בירושלים כמה עשרות אנשים במסגרת אירוע "אלף שולחנות עגולים". לא היו לנו שולחנות, ישבנו במעגלים על הדשא. במעגל בו השתתפתי, ואותו הנחתה חמוטל גורי, היה מגוון מעניין של אנשים ודעות. חפץ הדיבור שחמוטל הביאה היה נר, מה שהעלה הרבה דימויים של: אור, העברת האור בינינו, דtגה לכך שיתגבר ולא יכבה, ומחשבות איך אפשר לשכפל ולהעביר אותו הלאה.

כשהבטתי סביב על המעגלים, המחשבה הראשונה שלי היתה "כמו אסיפה בקיבוץ". ואז חשבתי: אבל כל מי שפה באו כי הם רוצים ולא "כי צריך". המחאה של הקיץ האחרון חיברה הרבה מעגלים חדשים. אנשים שהסתובבו במקומות דומים, שחשבו והרגישו דברים דומים, ועכשיו מחברים בינים חוטים וקווים כאלה ואחרים. אני מקות, מאחלת ומייחלת שהמעגלים האלה וההשפעה שלהם על המרחב הציבורי של חיינו יתגברו ויתחזקו בשנה הקרובה.

המעגלים של google+

לכל הנקודות על מעגל יש שני דברים במשותף: ניתן לחבר קו (=קשר עין) שעובר בתוך המעגל בין כל שתי נקודות, וכל הנקודות במרחק שווה מהמרכז.

המעגלים של גוגל פלוס הם לא מעגלים אלא רשימות. סוג של אשלייה אופטית.

הנה, השנינות, התסכול והאכזבה שלי בנושא התכנסו לכדי שני משפטים.

מנדלות

כבר לפני כמה שנים נתקלתי בסרטון של רון קדמי יוצר מנדלה (ומפזר אותה). השנה פגשתי בספר "דרך המנדלה" ובו סקירה של מנדלות שונות בתרבויות שונות, דוגמאות ותבניות ליצירת מנדלות.

מוצאת חן בעיני היצירה שיש בה משמעות רוחנית, לאו דווקא דתית. ההתחלה מהמרכז, התנועות הסיבוביות, שרטוט הקוים המנחים – והצמיחה משם. מומלץ בחום! הספר והיצירה. אפשר להתחיל בהיכרות דרך הסרטון והאתר בקישורים למעלה.

שתהיי שנה טובה, פורייה ומוצלחת,

מעין

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s